Blog

Hogyan válassz agile coachot

Először is különböztessük meg a coachot, a trénertől. A coach abban segít, hogy valakinek a viselkedési mintáit megváltoztatva vagy fejlesztve az illetőt átsegítse olyan akadályokon, amiken a személyiségjegyei és megnyilvánulásai miatt nem tud átlendülni. A tréner ezzel szemben tudást ad át.

tovább

Burndown Chart, a Scrum Masterek egyik legjobb barátja

A burndown chart az egyik legegyszerűbb és legsokoldalúbban alkalmazható agile módszertani támogató eszköz.

Egyetlen célja, hogy bárki, aki a csapat közelébe ér, 20 mp alatt tudjon tájékozódni arról, hogy mi történik a csapattal, hol tartanak a feladataikkal egy adott sprintben, milyen tempóban haladnak, mikorra fognak végezni, adott esetben mennyi az a feladat mennyiség ami várhatóan csúszni fog, vagy amennyivel korábban fognak végezni.

tovább

Munkaköri leírás vs valóság

Általában véve jó, ha van az embernek egy munkaköri leírása. Ez a munkaköri leírás két formában szokott érkezni. 1. elképesztően részletes 2. nagyon elnagyolt és gumi szabályokkal tűzdelt: “…és minden amivel vezetője megbízza…”. Hívjuk ezt “rugalmas” munkaköri leírásnak.

tovább

Miért éri meg Scrum Mastert alkalmazni?

Hogyan termel egy Scrum Master?
Hogyan tudom mérni a működésének a hatását?

Hogyan termeli ki a bérét?
Kezdjük azzal, hogy mi nem egy Scrum Master!

Egészen biztosan nem projektmenedzser, akire ráaggathatjuk a címkét, hogy innentől kezdve, ipi-apacs, te vagy a Scrum Master! Nem is egy adminisztrátor akit Scrum Masternek hívunk, hogy ne érezze magát annyira elhanyagolva.

tovább